خبرگزاری ایسنا

ویدیو : ۱۷۵۴

ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۵۳ K

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح یکشنبه (اول مهر) پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک به منظور شرکت و سخنرانی در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در فرودگاه مهرآباد تهران اهداف و کلیات برنامه‌های خود در این سفر را تشریح کرد.

نمایش ویدیو
ویدئو / آغاز سال تحصیلی جدید با حضور روحانی نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / آغاز سال تحصیلی جدید با حضور روحانی

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۱۶ K

رئیس‌جمهور حسن روحانی صبح یکشنبه - یکم مهر - در نخستین روز سال تحصیلی جدید (۹۷ - ۹۸) در دبیرستان دخترانه نمونه‌دولتی عترت در منطقه ۹ تهران حضور یافت و ضمن نواختن زنگ آغاز اول مهر، ۵۹ مدرسه ساخته و بازسازی‌شده در کرمانشاه را به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

نمایش ویدیو
ویدئو / جنب‌وجوش تهران در نخستین روز مهر نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / جنب‌وجوش تهران در نخستین روز مهر

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۴۹۶ K

اول مهرماه و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هر ساله جنب و جوش قابل توجهی به کل کشور می‌افزاید و این مسأله در کلانشهرهایی مثل تهران کاملا به چشم می‌آید؛ چنانکه طبق اعلام مسئولان، ترافیک صبحگاهی ۴۰ درصد افزایش یافته است. به هر حال، این جوش و خروش و این تغییر فصل، نشانۀ دوباره‌ای‌ست از جریان زندگی.

نمایش ویدیو
ویدئو / نقدهای مدیریتی یک کاندیدای اسبق ریاست جمهوری نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / نقدهای مدیریتی یک کاندیدای اسبق ریاست جمهوری

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۰۷ K

مصطفی هاشمی‌طبا که حضورش در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و برخی نقدهایش در جریان مناظره‌های آن دوره، از او چهره سیاستمداری معتدل و منصف را به نمایش گذاشت، حالا در شرایطی که انتقادهای اقتصادی به دولت دوازدهم افزایش یافته، در گفت‌وگو با ایسنا نقدهای مدیریتی خود بویژه در حوزه‌های مدیریت اقتصادی را بیان کرده و تاکید می‌کند که مشکل کشور، ماندن یا رفتن حسن روحانی نیست.

نمایش ویدیو
ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت نخست نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت نخست

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۲۰ K

آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم دستور ساخت بزرگترین و مرگبارترین سخت‌افزارهای نظامی در دنیا را صادر کرد. آثار این سلاح‌های وحشت‌آفرین و ساختارهای عظیم دفاعی در سراسر اروپا مشاهده می‌شوند. ابرسازه‌های نازی امروزه تبدیل به سازه‌ها و مکان‌های تاریخی مهمی شده‌اند که بیانگر داستان‌های شگفت‌انگیز درباره مردانی است که این ابرسازه‌های وحشتناک را طراحی کرده‌اند؛ جنگ‌افزارهایی که تا امروز همچنان سرپا هستند. این مستند که در شبکه «نشنال جئوگرافیک» ساخته و پخش شده، قسمت نخست از مستند «ابرسازه‌های نازی» است و به صورت تاریخی به موضوع نازیسم و قطارهایش می‌پردازد.

نمایش ویدیو
ویدئو / اطلاعات تکمیلی درباره حمله تروریستی اهواز نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / اطلاعات تکمیلی درباره حمله تروریستی اهواز

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۹۷ K

آخرین خبرها از حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، از کشته و دستگیر شدن تمام عاملان این حادثه حکایت دارد. طبق اعلام سردار ابوالفضل شکارچی - سخنگوی ارشد نیروهای مسلح - سه نفر از تروریست‌ها کشته و یک نفر دستگیر شده است. شمار قربانیان حادثه افزایش یافته و به ۲۵ نفر رسیده است.

نمایش ویدیو
ویدئو / سخنرانی روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / سخنرانی روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۹۷ K

رئیس‌جمهور صبح شنبه - ۳۱ شهریور - با حضور در رژه نیروهای مسلح که به مناسبت سی‌وهشتمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی برگزار شده بود به سخنرانی پرداخت. حسن روحانی با گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد دفاع مقدس و استقامت و ایستادگی مردم و ایثار و فداکاری نیروهای مسلح کشور در برابر متجاوزان، گفت: حادثه‌ای که در بعدازظهر ۳۱ شهریور سال ۵۹ رخ داد از جهات مختلف حائز اهمیت است. اولین نکته آن است که ایران آغازگر جنگ نبود و به کشوری تجاوز نکرد و قصد حمله و تجاوز به هیچ کشوری نداشت.

نمایش ویدیو
ویدئو / جزئیات اولیه از حمله تروریستی اهواز نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / جزئیات اولیه از حمله تروریستی اهواز

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۶۴ K

صبح شنبه (۳۱ شهریور) همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، عناصر مسلح در اهواز به مراسم رژه نیروهای مسلح تیراندازی کردند. طبق گزارش‌های رسیده، این حمله در منطقه لشکر ۹۲ زرهی اهواز و از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند. آمارهای غیررسمی از زخمی شدن دست‌کم ۲۰ نفر از جمله یک زن و یک کودک خبر می‌دهند و گفته شده ۸ تن از نیروهای سپاه نیز به شهادت رسیده‌اند. همچنین برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند که چهار یا پنج نفر از عوامل این حادثه تروریستی در اهواز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شده‌اند.

نمایش ویدیو
ویدئو / رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۱۸ K

یگان‌های نمونۀ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح شنبه (۳۱ شهریور) در آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی (ره) رژه رفتند. این مراسم همزمان در بسیاری از شهرهای دیگر نیز برگزار شد و رژه دریایی نیز در بندرعباس انجام شد.

نمایش ویدیو
ویدئو / جنگ تجاری دو غول اقتصاد دنیا نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / جنگ تجاری دو غول اقتصاد دنیا

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۰۰ K

جنگ تجاری آمریکا و چین مدتی است آغاز شده و تنش‌ها میان این دو غول اقتصاد دنیا افزایش یافته است. رئیس جمهور آمریکا در هفتم سپتامبر اعلام کرده آماده است بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش ۲۰۰میلیارد دلار تعرفه اعمال کند. او همچنین گفته اگر بخواهم، پس از این تعرفه‌ها، بر دیگر کالاهای وارداتی از کشور چین به ارزش ۲۶۷ میلیارد دلار، تعرفه وضع خواهم کرد. وضع این تعرفه‌ها در نهایت منجر به افزایش قیمت محصولات و افزایش بیکاری در این کشورها خواهد شد

نمایش ویدیو
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «روز واقعه» نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «روز واقعه»

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۴۶ K

فیلمنامه «روز واقعه» را بهرام بیضایی در سال ۱۳۶۱ با نگاهی به واقعه عاشورا نوشت اما هیچ‌گاه امکان ساخت فیلمی بر اساس آن برایش فراهم نشد تا اینکه «شهرام اسدی» در سال ۱۳۷۳ موفق به ساخت آن شد. در این فیلم، بخش‌های اندکی از فیلمنامۀ بیضایی اجازۀ ساخت پیدا نکرد اما شهرام اسدی می‌گوید به ۹۵ درصد از فیلمنامه وفادار بوده است. موسیقی ماندگار این فیلم را «مجید انتظامی» بر پایۀ گام «شور عربی» ساخته و بخاطر آن سیمرغ بلورین دریافت کرده است. مجید انتظامی در موسیقی این اثر تلاش کرده با بهره‌گیری از ریتم و ملودی مناسب، صحنه‌های مربوط به مراسم عروسی و عزا را با ملودی‌های مرتبط در کنار یکدیگر قرار دهد.

نمایش ویدیو
ویدئو / شام غریبان در محله‌های تهران نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / شام غریبان در محله‌های تهران

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۵۲ K

یک شب پیش‌تر، فریاد برمی‌آوردند که «مکن ای صبح طلوع»، اما چرخ فلک چرخید و صبح آمد و ظهر، حقیقت بر سر نیزه‌ها شد. حالا چند ساعتی‌ست که شیعیان امام و حجت خود را از دست داده‌اند و زنان و کودکان خاندان امام حسین (ع) اسیر شده‌اند. امشب شام غریبان است.

نمایش ویدیو
ویدئو / عزاداری سنتی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / عزاداری سنتی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۴۷۲ K

عزاداری سنتیِ ظهر عاشورا در روستای «موشمی سفلی» از توابع شهرستان بویراحمد تنها مختص مردان روستا نیست و زنان نیز در گروه‌های منظم سینه‌زنی به عزاداری برای اباعبدالله الحسین (ع) می‌پردازند. در این روستا تمام خانواده‌ها در پخت غذا برای ناهار عزاداران حسینی مشارکت می‌کنند؛ همانطور که در جریان عزداری نیز تقریباً همۀ آنها به میان می‌آیند و به سوگ می‌نشینند.

نمایش ویدیو
ویدئو / تعزیه ظهر عاشورا در یک محله قدیمی تهران نمایش ویدیو
SD
۴
۰۱:۰۰
ویدئو / تعزیه ظهر عاشورا در یک محله قدیمی تهران

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۶۷۶ K

مراسم تعزیه و شبیه‌خوانی در محله تسلیحات تهران در حوالی نظام‌آباد، جزو مراسمی است که هر ساله در دهه نخست محرم بویژه در ظهر عاشورا برگزار می‌شود.

نمایش ویدیو
ویدئو / کودکان عاشورایی نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / کودکان عاشورایی

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۶۲ K

سوگواری برای حسین (ع) پیر و جوان نمی‌شناسد؛ همانطور که قیام امام حسین در روز عاشورا نیز پیر و جوان نمی‌شناخت و حتی طفل چندماهه هم در میان کارزار قربانی شد. در خلال مراسم مختلف عزاداری در محله‌های تهران، کودکان و نوجوانان هم حضوری گاه پررنگ دارند و قیام سومین امام شیعیان را زنده می‌کنند.

نمایش ویدیو
ویدئو / تماشاچیان سوگ نمایش ویدیو
SD
۱
۰۱:۰۰
ویدئو / تماشاچیان سوگ

خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷-۰۷-۰۱

۳۶۳ K

در کنار دسته‌های عزاداری که در دهه نخست محرم و بویژه در مراسم ظهر عاشورا در حرکتند و برای امامشان سوگواری می‌کنند، عده‌ای هم آرام می‌ایستند و با نگاهی به دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی، اشکی می‌ریزند و از قیام صاحب این ایام یادی می‌کنند.

نمایش ویدیو

Whoops, looks like something went wrong.